top of page

Bu 4 Harika Yöntemle Nasıl Eğlenceli Bir Şekilde İngilizce Öğrenilir?

Teknoloji, hantal bilgisayarların ve çevirmeli modemlerin günlerinden beri çok yol kat etti ve İngilizce öğrenme şeklimizi değiştirdi. Bugün oyunlarla, internet üzerinden, hatta telefonlarımızdan İngilizce öğrenebiliyoruz.Oyunlar eğlencelidir ve yeni kelimeler öğrenmenin ve kelime dağarcığınızı geliştirmenin harika bir yoludur. Başkalarıyla oyun oynamak en iyisidir çünkü bu, dinleme becerilerinin yanı sıra konuşma pratiği yapmanıza da yardımcı olacaktır!

Bunun yanı sıra çevrimiçi olarak sunulan sanal İngilizce kurslarını kullanabilirsiniz. İngilizce konuşulan ülkelerin kültürü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca kelimeleri eğlenceli bir şekilde öğreten birçok uygulama mevcuttur.

Bilgi yarışmaları, kelime kartları, bulmacalar, telaffuz geliştirici uygulamalar, podcastler, çevrimiçi ders videoları gibi birçok öğrenme materyali mevcuttur.


1. Sınavlar ve Oyunlar


Konu dil öğrenmek olduğunda teknoloji her zaman çok yardımcı olmuştur. Günümüzde sadece eğlenceli değil, aynı zamanda yeni bir dil öğrenmenin harika bir yolu.

Artık birçok insan çeşitli nedenlerle bilgisayarlarının yanı sıra akıllı telefonlarında veya tabletlerinde quizler ve oyunlar kullanıyor. Bazıları bunları eğlence için, bazıları ise dil öğrenmek veya diğer alanlarda becerilerini geliştirmek gibi işle ilgili amaçlar için kullanılıyor.
Kelime dağarcığınızı geliştirmek için bir uygulama veya web sitesi arıyorsanız, Wordismo sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. Tanımları ve yabancı dildeki kelimeleri içeren kartları ile ücretsiz bir uygulamadır. Kendiniz için İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmak istiyorsanız bir göz atın.2. Okuyun!


Çevrimiçi kaynakları ve uygulamaları kullanmak gibi teknolojinin okuma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabileceği çeşitli yollar vardır.

Ses dosyaları, video dosyaları, blog yazıları ve oyunlar gibi etkileşimli okuma materyalleri sağlayan birçok web sitesi de vardır. Bu etkileşimli materyaller, öğrencilerin eğlenirken İngilizce becerilerini geliştirmelerini sağlar.İngilizce seviyesi orta düzeyde olanlara harika bir kaynak. Hayat tarzlarından yemek tariflerine, kıyafet stillerinden Londra keşfine kadar her şey mevcut.Ella’nın bloğunda harika yemek fikirleri, vejetaryen, organik malzemelerle fırın tarifleri bulabilirsiniz.BBC’nin bu sitesi yüzlerce kolay video, metin ve ücretsiz egzersizlerle yeni başlayanlardan en iyi seviyeye kadar her seviye için uygun içerikler üretiyor.Cambridge Üniversite’sinden iki öğrencinin dünyayı gezerken yazdığı yazıları içeriyor.


3. Dinleyin!


İngilizce dinlemek, İngilizce konuşulan dünyada başarılı olmak için ihtiyacımız olan en önemli becerilerden biridir. Dinleme becerilerinizi çevrimiçi olarak geliştirmenin birçok yolu vardır. Podcast'leri herhangi bir konu veya dil seviyesinde, müzikte ve hatta sesli kitaplarda bulabilirsiniz. Ayrıca altyazılı dizi ve film bulmak da mümkün. Bunların geniş bir seçimini YouTube, Netflix ve diğer video hizmetlerinde bulabilirsiniz.


İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri podcast kullanmaktır. Podcast'ler ücretsizdir ve çevrimdışı kullanım için indirmesi kolaydır. İçerik genellikle belirli bir konu veya dil seviyesiyle ilgilidir, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulmak kolaydır.Röportaj metinlerinin yoğun olduğu bir platformdur. Bu sebepten dolayı ise konuşmalar günlük konuşmaya yakındır.Bu sitedeki dinleme parçaları, genel, temel ve akademik olarak 3 temel başlık altında toplanmaktadır.Toefl için ingilizce dinleme egzersizlerine katılmak istiyorsanız bu siteye bakmanızı öneririz.


4. Canlı Etkinlikler


Pek çok insan İngilizce becerilerini geliştirmek için fırsatlar arıyor, ancak nereden başlayacağından emin değil. Canlı etkinlikler aracılığıyla İngilizce öğrenmek, İngilizce becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Anadili İngilizce olan kişilerden öğrenebilirsiniz ve ortam geleneksel bir sınıftan daha rahattır.


Ana dilinizde bir konuşma ortağı arayan uygulamalar mevcuttur. Öğrenenler dil becerilerini dünyanın her yerinden insanlarla bu uygulamalar sayesinde pratik yapabilirler.


Bunun için My Language Exchange, Hello Talk gibi internet sitelerinden birlikte pratik yapabileceğin bir çevrimiçi konuşma partneri bulabilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page